| Product Name | 8up Automatic Thermanl CTP |
|---|---|
| Imaging System | External Drum 825nm Laser |
| Throughout | 35/45/55 Plates/Hour;1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Plate Size | Max.1163*940mm, Min.400*300mm |
| Light Source | Solid State Laser |
| Machine Type | Offset Printing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 660X480mm; 740X540mm |
| Min. Sheet Size(mm) | 273X393mm; 273X393mm |
| Paper Thickness | 0.06-0.6mm |
| Max. Image Area | 650x468mm; 730X528mm |
| Imaging System | 64-channel; 48-channel; 32-channel |
|---|---|
| Throughput(plates/hour) | 1030mm × 800mm, 2400dpi: 28; 22; 16 |
| Repeatability | ±5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single-phase: 220AC, +6%, -10%, Power Consumption: 4KW |
| Plate Size | Max. 1163mm × 940mm, Min. 300mm × 400mm |
| Machine Type | Offset Printing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 660X480mm; 740X540mm |
| Min. Sheet Size(mm) | 273X393mm; 273X393mm |
| Paper Thickness | 0.06-0.6mm |
| Max. Image Area | 650x468mm; 730X528mm |
| Machine Type | Offset Printing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 660X480mm; 740X540mm |
| Min. Sheet Size(mm) | 273X393mm; 273X393mm |
| Paper Thickness | 0.06-0.6mm |
| Max. Image Area | 650x468mm; 730X528mm |
| Machine Type | Offset Printing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 660X480mm; 740X540mm |
| Min. Sheet Size(mm) | 273X393mm; 273X393mm |
| Paper Thickness | 0.06-0.6mm |
| Max. Image Area | 650x468mm; 730X528mm |
| Machine Type | Offset Printing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 660X480mm; 740X540mm |
| Min. Sheet Size(mm) | 273X393mm; 273X393mm |
| Paper Thickness | 0.06-0.6mm |
| Max. Image Area | 650x468mm; 730X528mm |
| Plate Type | Digital Solvent Flexo Plate |
|---|---|
| Thickness | 1.14/1.70/2.28/2.84/3.95mm |
| Hardness | 75-38, Varies From The Thickness |
| Image Reproduction | 1-99%, 60 Line/cm |
| Application | Flexoble Package, Label And Tag, Cartons |
| Imaging System | 64-channel; 48-channel; 32-channel |
|---|---|
| Throughput(plates/hour) | 1030mm × 800mm, 2400dpi: 28; 22; 16 |
| Repeatability | ±5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single-phase: 220AC, +6%, -10%, Power Consumption: 4KW |
| Plate Size | Max. 1163mm × 940mm, Min. 300mm × 400mm |
| Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| Max. Mechanical Speed | 1600c/h |
| Book Block Length (a) | 140-320mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Cover Length (d) | 140-450mm |