| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Die Cutting Size(mm) | 1075 X 770 |
| Inside Chase Size(mm) | 1100 X 790 |
| Max. Sheet Size(mm) | 1080 X 780 |
| Min. Sheet Size(mm) | 400 X 330 |
| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 1080 X 780 |
| Min. Sheet Size(mm) | 400 X 330 |
| Max. Die Cutting Size(mm) | 1075 X 770 |
| Inside Chase Size(mm) | 1100 X 790 |
| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Machine Speed(S/H) | 7000 |
| Die Cutting Accuracy(mm) | ≤ ±0.1 |
| Max. Sheet Size(mm) | 1080 X 780 |
| Min. Sheet Size(mm) | 400 X 330 |
| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Die Cutting Accuracy(mm) | ≤ ±0.1 |
| Max. Sheet Size(mm) | 1080 X 780 |
| Min. Sheet Size(mm) | 400 X 330 |
| Max. Die Cutting Size(mm) | 1075 X 770 |
| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Die Cutting Accuracy(mm) | ≤ ±0.1 |
| Min. Gripper Margin(mm) | 7 |
| Max. Sheet Size(mm) | 1080 X 780 |
| Min. Sheet Size(mm) | 400 X 330 |
| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Machine Speed(S/H) | 7000 |
| Min. Gripper Margin(mm) | 7 |
| Die Cutting Accuracy(mm) | ≤ ±0.1 |
| Max. Sheet Size(mm) | 1080 X 780 |
| Classification | Foil Stamping Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Machine Speed (S/H) | 2500 |
| The Thickness Of Stamping Plate (mm) | 3.5 |
| Max. Die Cutting Size (mm) | 700X500 |
| Max. Stamping Size (mm) | 700X500 |
| Machine Type | Offset Printing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 660 X 480; 740 X 540 |
| Min. Sheet Size(mm) | 273 X 393; 273 X 393 |
| Paper Thickness(mm) | 0.06-0.6 |
| Max. Image Area(mm) | 650 X 468; 730 X 528 |
| Classification | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Product Name | Ecoo-1080BQ |
| Max. Sheet Size | 1080 X 780mm |
| Min. Sheet Size | 400 X 330mm |
| Max. Die Cutting Size | 1075 X 770mm |
| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Machine Speed(s/h) | 7000 |
| Die Cutting Accuracy(mm) | ≤ ±0.1 |
| Max. Sheet Size(mm) | 1080 X 780 |
| Min. Sheet Size(mm) | 400 X 330 |