| Classification | Digital Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Speed | Up To 9.14 M/Min |
| Ink Type | Dry Toner (C M Y K Four Color) |
| Print Quality | 600X1200dpi |
| Media Width | 63.8-213mm |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Type | CTCP Plate |
| Style | Positive |
| Transport Package | Export Standard Packaging |
| Specification | Gauge: 0.15mm; 0.30mm |
| Classification | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Maximum Sheet Size(mm) | 1060x740 |
| Minimum Sheet Size(mm) | 400x360 |
| Max. Die Cutting Size(mm) | 1040x730 |
| Height Of Cutting Rules(mm) | 23.8 |
| Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Die Cutting Size (mm) | 700X500 |
| Max. Stamping Size (mm) | 700X500 |
| Height Of Cutting Rules (mm) | 23.8 |
| Max. Machine Speed (s/h) | 2500 |
| Classification | Book Binding Machine |
|---|---|
| Max. Mechanical Speed | 8000 C/h |
| Max. Untrimmed Book Size (a*b) | 365*305 Mm |
| Min. Untrimmed Book Size (a*b) | 110*85 Mm |
| Max. Trimmed Book Size (a*b) | 360*300 Mm |
| Type | Binding Machine |
|---|---|
| No. Of Clamps | 21 |
| Max. Mechanical Speed | 8000 Cycles/h |
| Book Block Length (a) | 140-460 Mm |
| Book Block Width (b) | 120-300 Mm |
| Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Moving Speed | Up To 1500 Mm/s |
| Cutting Speed | Up To 1200 Mm/s (Depends On Kind Of Materials) |
| Cutting Thickness | ≤ 50mm(Customize According To Different Materials) |
| Effective Cutting Area | 1100*1300mm |
| Classification | Spot UV Coating Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size | 730x1060mm |
| Min. Sheet Size | 310x406mm |
| Max. Coating Size | 720x1050mm |
| Sheet Thickness | 80-500gsm |
| Classification | UV Spot Coating Machine |
|---|---|
| Max. Coating Size | 1090x1440mm |
| Sheet Thickness | 128-600gsm |
| Production Speed | 6200 Sheets/hour |
| Max. Sheet Size | 1100x1450mm |
| Classification | Paper Cutting Machine |
|---|---|
| Applicable Range Of Paper | 60-550g |
| Max. Cutting Speed | 350 Cut/min |
| Max. Paper Roll Diameter | 1800mm |
| Max. Paper-cutting Width | 1400mm |