| Machine Type | Punching Machine |
|---|---|
| Application | Suitable For All Sheet-fed Offset Presses |
| Warranty | 1 Year Warranty Including Spare Parts |
| Power Resources | Pneumatic Punching |
| Size(mm) | 1360(L) X 980(W) X 1340(H) |
| Machine Type | Paper Box Molding Machine |
|---|---|
| Max. Production | 200pcs/min |
| Material | Paper Board 200-600GSM |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Blank Width | 100mm-630mm |
| Machine Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| No. Of Clamps | 4 |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Book Block Thickness (c) | 3-50mm |
| Classification | Cartoning Machine |
|---|---|
| Material | Paper Board 200-600gsm |
| Max. Production Speed | 200pcs/min |
| Voltage | 380V/50Hz |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Machine Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| Max. Mechanical Speed | 2000c/h |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Book Block Thickness (c) | 3-50mm |
| Machine Type | Cartoning Machine |
|---|---|
| Maximum Production Speed | 200 Pcs/min |
| Materials | Paper Board 200-600gsm; Corrugated Board Paper With Thickness Not Exceed 1.5mm. |
| The Total Power | 8kw |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Classification | Foil Stamping Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 790X560 |
| Min. Sheet Size(mm) | 310X210 |
| Max. Die Cutting Size(mm) | 760X520 |
| Max. Stamping Size(mm) | 760X525 |
| Machine Classification | Book Binding Machine |
|---|---|
| No. Of Clamps | 21 |
| Book Block Thickness | 3-50 Mm |
| Max. Mechanical Speed | 8000 Cycles/h |
| Book Block Length (a) | 140-460 Mm |
| Classification | Punching Machine |
|---|---|
| Application | Suitable For All Sheet-fed Offset Presses |
| Power Resources | Pneumatic Punching |
| Weight | 90kg |
| Warranty | 1 Year Warranty Including Spare Parts |
| Classification | Thermal Paper Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Cutting Speed | 350 Cut/min |
| Max. Cutting Meter Speed | 350 M/min |
| Applicable Range Of Paper | 60-550g |
| Max. Paper Roll Diameter | 1800mm |