| Classification | Foil Stamping Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Machine Speed | 6500s/h |
| Max. Die-cutting Size | 1060 746mm |
| Max. Sheet Size | 1060 × 760mm |
| Min. Sheet Size | 400 × 350mm |
| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Machine Speed (S/H) | 5000 |
| Corrugated Paper (mm) | 2 - 9 |
| Max. Sheet Size (mm) | 1650 X 1200 |
| Min. Sheet Size (mm) | 650 X 520 |
| Classification | Book Binding Machine |
|---|---|
| No. Of Clamps | 15 |
| Max. Mechanical Speed | 5000 Cycles/h |
| Book Block Length | 140-460 Mm |
| Book Block Width | 120-270 Mm |
| Machine Classification | Book Bindng Machine |
|---|---|
| No. Of Stations | 8-24 |
| Sheet Size (a) | 196-460 Mm |
| Sheet Size (b) | 135-280 Mm |
| Off-line Speed | Max. 4800 Cycles/h |
| Classification | Window Patching Machine |
|---|---|
| The Producting Style | 1-Lane Operation, 2-Lane Operation |
| Speed Of The Machine | ≤200pcs/min, ≤400pcs/min |
| Outer Diameter | ≤500mm |
| Length A Of The Blank Paper(mm) | 100-900, 100-900; 100-420, 100-420 |
| Machine Type | Punching Machine |
|---|---|
| Application | Suitable For All Sheet-fed Offset Presses |
| Warranty | 1 Year Warranty Including Spare Parts |
| Power Resources | Pneumatic Punching |
| Size(mm) | 1360(L) X 980(W) X 1340(H) |
| Machine Type | Window Patching Machine |
|---|---|
| The Producting Style | 1-lane Operation, 2-lane Operation |
| Length A Of The Blank Paper(mm) | 100-900, 100-900; 100-420, 100-420 |
| Width B Of The Blank Paper(mm) | 80-1100, 80-530; 100-750, 100-380 |
| Speed Of The Machine | ≤200pcs/min, ≤400pcs/min |
| Classification | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Product Name | Ecoo-1080BQ |
| Max. Sheet Size | 1080 X 780mm |
| Min. Sheet Size | 400 X 330mm |
| Max. Die Cutting Size | 1075 X 770mm |
| Type | Binding Machine |
|---|---|
| Max. Production Speed | 400 Books/h |
| Book Block Length (a) | 120-370 Mm |
| Book Block Width (b) | 100-300 Mm |
| Cover Length (d) | 120-370 Mm |
| Machine Type | Label Enhancement Machine |
|---|---|
| Printing Speed | 6m/min - 50m/min(depend On Polymer Layer Thickness) |
| Polymer Layer Thickness | From 10 Up To 250 Microns |
| Unwinder Diameter/ Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |
| Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |