| Classification | UV Varnishing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size | 620 × 450mm |
| Min. Sheet Size | 260 × 190mm |
| Sheet Weight | 60-350g/sqm |
| Production Speed | 5500sheet/hour |
| Classification | UV Varnishing Machine |
|---|---|
| Max. Coating Size | 1090x1440mm |
| Coating Registration Accuracy | ± 0.2mm |
| Sheet Thickness | 128-600gsm |
| Production Speed | 6200sheets/hour |
| Classification | Thermal Paper Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Cutting Speed | 350 Cut/Min |
| Max. Cutting Meter Speed | 350 M/Min |
| Applicable Range Of Paper | 60-550g |
| Max. Paper Roll Diameter | 1800mm |
| Machine Type | Punching Machine |
|---|---|
| Application | Suitable For All Sheet-fed Offset Presses |
| Warranty | 1 Year Warranty Including Spare Parts |
| Power Resources | Pneumatic Punching |
| Size(mm) | 1360(L) X 980(W) X 1340(H) |
| Classification | Thermal Paper Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Cutting Speed | 350 Cut/Min |
| Max. Cutting Meter Speed | 350 M/Min |
| Applicable Range Of Paper | 60-550g |
| Max. Paper Roll Diameter | 1800mm |
| Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size (mm) | 1650 X 1200 |
| Min. Sheet Size (mm) | 650 X 520 |
| Max. Die Cutting Size (mm) | 1630 X 1180 |
| Corrugated Paper (mm) | 2 - 9 |
| Classification | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Die-cutting Size | 1060 X 746mm |
| Max. Machine Speed | 6500s/h |
| Max. Sheet Size | 1060 X 760mm |
| Min. Sheet Size | 400 X 350mm |
| Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size (mm) | 1650 X 1200 |
| Min. Sheet Size (mm) | 650 X 520 |
| Max. Die Cutting Size (mm) | 1630 X 1180 |
| Corrugated Paper (mm) | 2 - 9 |
| Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| No. Of Stations | 8, 12, 16, 20, 24 |
| Sheet Size (a) | 196-460 Mm |
| Sheet Size (b) | 135-280 Mm |
| In-line Speed | Max. 8000 Cycles/h |
| Machine Type | Label Enhancing Machine |
|---|---|
| Resolution | 360*360 Dpi, Up To 1440*360 Dpi |
| Unwinder Diameter/ Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |
| Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |
| Ink Curing | Inter UV-LED Pre-curing/ Full Curing By UV-LED |