| Machine Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| Max. Mechanical Speed | 2000c/h |
| Book Block Thickness (c) | 3-50mm |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Machine Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| Max. Mechanical Speed | 2000c/h |
| No. Of Clamps | 4 |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Machine Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| Max. Mechanical Speed | 2000c/h |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Book Block Thickness (c) | 3-50mm |
| Machine Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| Max. Mechanical Speed | 2000c/h |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Book Block Thickness (c) | 3-50mm |
| Machine Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| Max. Mechanical Speed | 2000c/h |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Book Block Thickness (c) | 3-50mm |
| Classification | Foil Stamping Die Cutting Machine |
|---|---|
| Maximum Sheet Size(mm) | 1060 X 740 |
| Minimum Sheet Size(mm) | 400 X 360 |
| Max. Hologram Stamping Plate(mm) | 6000 |
| Maximum Speed(S/H) | 7500 |
| Classification | Book Binding Machine |
|---|---|
| No. Of Clamps | 4 |
| Max. Mechanical Speed | 1600c/h |
| Book Block Length (a) | 140-320mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Classification | Digital Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Speed | Up To 9.14 M/min |
| Ink Type | Dry Toner (C M Y K Four Color) |
| Print Quality | 600x1200dpi |
| Media Width | 63.8-213mm |
| Classification | Book Binding Machine |
|---|---|
| No. Of Clamps | 4 |
| Max. Mechanical Speed | 1600C/H |
| Book Block Length (a) | 140-320mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Classification | Digital Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Speed | Up To 9.14 M/Min |
| Ink Type | Dry Toner (C M Y K Four Color) |
| Print Quality | 600X1200dpi |
| Media Width | 63.8-213mm |