| Product Name | Thermal CTP Platesetter |
|---|---|
| Exposing Method | External Drum |
| Imaging System | 48CH |
| Throughout | 22 Plates/Hour |
| Laser Wavelength | 830nm |
| Laser Channels | 32CH,48CH,64CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph,22pph,28pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Laser Channels | 256 |
|---|---|
| Output Speed | 30pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Laser Channels | 256 |
|---|---|
| Output Speed | 30pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Laser Channels | 256 |
|---|---|
| Output Speed | 30pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Max.Plate Size | 280-1500mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 72L,58L,46L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Laser Channels | 256CH |
|---|---|
| Output Speed | 55pph |
| Max.Plate Size | 1163X940(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Semi-automatic ,manual |
| Net Weight | 900KGS |
| Classification | UV CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 64-channel; 48-channel; 32-channel |
| Throughput(plates/hour) | 1030mm × 800mm, 2400dpi: 28; 22; 16 |
| Repeatability | ± 5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single-phase: 220AC, +6%, -10%, Power Consumption: 4KW |
| Classification | Offset Printing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 740*1050 |
| Min. Sheet Size(mm) | 360*520 |
| Max. Image Area(mm) | 720*1020 |
| Max. Feeder Pile Height(mm) | 1180 |
| Machine Type | Offset Printing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 660×480mm; 740×540mm |
| Min. Sheet Size(mm) | 273×393mm; 273×393mm |
| Paper Thickness | 0.06-0.6mm |
| Max. Image Area | 650×468mm; 730×528mm |