| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Printing Colour | 1-6 Colours |
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Printing Width | 310mm |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Printing Width | 310mm |
| Max. Unwinding Diameter | 600mm |
| Laser Wavelength | 830 Nm |
|---|---|
| Imaging System | 64 Diode |
| Throughput | 16 Pph |
| Max. Plate Size | 1470mm*1180mm |
| Min. Plate Size | 650mm*550mm |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Printing Width | 310mm |
| Max. Unwinding Diameter | 600mm |
| Laser Channel | 64 |
|---|---|
| Output Speed | 12PPH |
| Max.Plate Size | 1680X1350(mm) |
| Resolution | 2400dpi Or 1200dpi Optional |
| Plate Loading And Unloading | Automatic |
| Laser Channels | 48CH |
|---|---|
| Output Speed | 28pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm),Min.:400x300(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Manual,semi-automatic |
| Net Weight | 800KGS |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Max. Printing Speed | 180m/min; 180m/min; 180m/min |
| Max. Web Width | 360mm, 470mm, 670mm |
| Max. Printing Width | 350mm, 450mm, 650mm |
| Max. Unwinding Diameter | 900mm, 900mm, 1000mm |
| Max.Plate Size | 280-1550mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Power Supply | 220V |
| Max.Plate Size | 280-1550mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Power Supply | 220V |
| Model | Thermal 800 Series |
|---|---|
| Speed | 16/22/28 Pph |
| Max. Imaging Size | 1163mm*940mm |
| Min. Imaging Size | 400mm*300mm |
| Machine Dimension | 2320mm*1080mm*960mm |