| Imaging System | 48-channel; 32-channel; 24-channel |
|---|---|
| Throughput | 800mm × 660mm, 2400dpi: 28 Plates/hour; 22 Plates/hour; 16 Plates/hour |
| Repeatability | ±5µm (Continuous Exposing For Four Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single-phase: 220AC, +6%, -10%, Power Consumption: 4KW |
| Plate Size | Max. 800mm × 690mm, Min. 400mm × 300mm |
| Imaging System | 24/32/48-channel |
|---|---|
| Throughput | 800mm × 660mm, 2400dpi: 28 Plates/hour; 22 Plates/hour; 16 Plates/hour |
| Repeatability | ±5µm (Continuous Exposing For Four Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single-phase: 220AC, +6%, -10%, Power Consumption: 4KW |
| Plate Size | Max. 800mm × 690mm, Min. 400mm × 300mm |
| Laser Channels | 256CH |
|---|---|
| Output Speed | 48pph |
| Max.Plate Size | 1163X940(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Semi-automatic ,manual |
| Net Weight | 900KGS |
| Classification | UV CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 128-channel |
| Throughput | 1470mm X 1180mm/ 2400dpi: 27 Plates/hour |
| Repeatability | ± 5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single Phase: 220AC-240AC, Power Consumption: 5.5kw |
| Machine Type | CTCP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 48-Channel, 32-Channel, 24-Channel |
| Throughput(Plates/Hour) | 28, 22, 16, 800mm X 660mm, 2400dpi |
| Plate Sizes | Max. 800mm X 690mm, Min. 400mm X 300mm |
| Exposing Size | Max. 800mm X 646mm, Min. 260mm X 284mm |
| Classification | UV CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 128-channel |
| Throughput | 1470mm X 1180mm/ 2400dpi: 27 Plates/hour |
| Repeatability | ±5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single Phase: 220AC-240AC, Power Consumption: 5.5KW |
| Spectral Sensitivity | 830nm |
|---|---|
| Plate Type | Chemical Free Thermal CTP Plate |
| Application | Offset Commercial Or Newspaper Printing |
| Thickness | 0.15-0.30mm |
| Normal Sizes | 1030x800x0.30mm;510x400x0.15mm |
| Machine Type | Box Making Machine |
|---|---|
| Max. Production Speed | 200 PCS/Min |
| Height Of Side Flaps | 15mm-250mm |
| Height Of Flaps+Lid | 50mm-250mm |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Classification | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Machine Weight | About 2150kgs; About 3350kgs |
| Max. Printing Width | 310mm |
| Machine Type | Box Making Machine |
|---|---|
| Max. Production Speed | 200 Pcs/min |
| Height Of Side Flaps | 15mm-250mm |
| Height Of Flaps+Lid | 50mm-250mm |
| Blank Length | 100mm-450mm |