| Type | Adhesive Tape |
|---|---|
| Carrier | Glass Fiber Cloth |
| Glue | Hot Melt Glue |
| Rolls Length | Customized |
| Thickness | 0.21mm |
| Max.Plate Size | 280-1500mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 72L,58L,46L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Product Name | Automatic Varnishing Machine Overall And Spot UV Coating Machine |
|---|---|
| Application | Paperboard, Paper Printed |
| Max.sheet Size | 730X1060mm |
| Min.sheet Size | 310X406mm |
| Max. Coating Size | 720X1050mm |
| Product Name | CTP Plate Developing Machine |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Plate Sizes | Max.1130mm X 920mm Min.400mm X 300mm |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Developing Capacity | 46/58/70/78L |
| Productivity | 0.4 M²/h |
|---|---|
| Max. Engraving Size | 1270x900mm (50x35in) |
| Variable Resolutions | 2000 - 5080dpi |
| Max. Screen | 200lpi |
| Gradation Range | 1 - 99% |
| Classification | CTP Plate Machine |
|---|---|
| Resolution | 2400dpi |
| After-sale Service | 3 Year Warranty |
| Laser Channel | 256-Channel |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Machine Classification | Automatic Laminator |
|---|---|
| Max. Sheet(WxL) | 540*760mm |
| Min. Sheet(WxL) | 210*270mm |
| Machine Speed | Max. 30m/min |
| Paper Thickness | 157~400g/m2 |
| Classification | Laminator |
|---|---|
| Max. Laminating Width | 720mm |
| Maximum Thickness | 2/7mm(according To Custom Needs) |
| Laminating Speed | 20-25m/min |
| Max. Heating Temperature | 160℃ |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Laminating Speed | 20-25m/min |
| Roller Diameter | 200/150mm |
| Max. Laminating Width | 720mm |
| Maximum Thickness | 2/7mm(according To Custom Needs) |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Laminating Speed | 20-25m/min |
| Roller Diameter | 200/150mm |
| Max. Laminating Width | 720mm |
| Maximum Thickness | 2/7mm(According To Custom Needs) |