| Classification | UV Spot Coating Machine |
|---|---|
| Max. Coating Size | 1090x1440mm |
| Sheet Thickness | 128-600gsm |
| Production Speed | 6200 Sheets/hour |
| Max. Sheet Size | 1100x1450mm |
| Classification | UV Varnishing Machine |
|---|---|
| Max. Coating Size | 1090x1440mm |
| Coating Registration Accuracy | ± 0.2mm |
| Sheet Thickness | 128-600gsm |
| Production Speed | 6200sheets/hour |
| Max.Plate Size | 280-1550mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 58L,76L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Classification | Spot UV Coating Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size | 730x1060mm |
| Min. Sheet Size | 310x406mm |
| Max. Coating Size | 720x1050mm |
| Sheet Thickness | 80-500gsm |
| Max. Coating Size | 720x1050mm |
|---|---|
| Sheet Thickness | 80-500gsm |
| Max. Sheet Size | 730x1060mm |
| Min. Sheet Size | 310x406mm |
| Coating Registration Accuracy | +/- 0.2mm |
| Min Width | 280mm In Width |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Processing Speed | Adjustable, 400-1000 Mm/miniute |
| Temperature | 10-45 Degree |
| Automatic Level | High Automatic |
| Max.Plate Size | 280-1500mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 72L,58L,46L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Max.Plate Size | 280-1250mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 58L,70L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Max.Plate Size | 280-1550mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 58L,76L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |