| Classification | Offset Printng Ink |
|---|---|
| Printing Speed | 30,000rph-60,000rph |
| Packing | 15 Kg/barrel, 200 Kg/barrel |
| Shelf Life | 3 Years(from The Production Date); Product Against Light And Water |
| Application | ECOO-INK-NEWS Printing Ink Is Suitable For Printing Packaging, Advertisement, Label, Brochures And Decorating Products On Art Paper, Coated Paper, Offset Paper, Cardboard, Etc., Especially Suitable For Single-color And Multi-color Printing |
| Classification | Offset Printng Ink |
|---|---|
| Printing Speed | 12000rph-15000rph |
| Packing | 1kg/vacuum Tin, 12tins/carton |
| Shelf Life | 3 Years (from The Production Date); Product Against Light And Water |
| Outlook Description | Colored Paste |
| Type | Water Based Ink |
|---|---|
| Printing Speed | 9000rph-11000rph |
| Packing | 1kg/2.5kg Per Tin, 12tins/6 Tins Per Carton |
| Shelf Life | 3 Years (from The Production Date); Product Against Light And Water |
| Appearance | Colored Paste |
| Classification | CTP Printing Plates |
|---|---|
| Plate Type | Positive PS Plate |
| Resolution | 1-99% @ 300LPI |
| Length Of Run (Unbaked) | 50,000 To 100,000 Impressions |
| Length Of Run (Baked) | Over 100,000 Impressions |
| Product Name | CTP Plate Processor |
|---|---|
| Plate Sizes | 280-860 Mm; 280-1100 Mm; 280-1200 Mm; 280-1500 Mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/74/78L |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Min Width | 280mm In Width |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Processing Speed | Adjustable, 400-1000 Mm/miniute |
| Temperature | 10-45 Degree |
| Automatic Level | High Automatic |
| Construction | 3 Ply |
|---|---|
| Roughness | 0.9-1.1μm |
| Compressible Layer | Microspheres |
| Hardness | 76-80 Shore A |
| Thickness | 1.97/1.70 ± 0.02nm |
| Printing Speed | 12000S/H |
|---|---|
| Printing Color | 1-5 Colors |
| Plate Size | 675*675mm |
| Substrates | Paper 17-250gsm |
| Warranty | One Year |
| Max.Plate Size | 280-1150mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 58L,46L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Product Name | CTP Plate Developing Machine |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Plate Sizes | Max.1130mm X 920mm Min.400mm X 300mm |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Developing Capacity | 46/58/70/78L |