| Model | Re-flexo Pro 3 |
|---|---|
| Function | Flexo Plate Densitometer |
| Substrate | Color Separation Film Lase Black Mask Flexographic Plate |
| Packaging Details | wooden case |
| Delivery Time | 30 DAYS |
| Laser Channels | 32CH,48CH,64CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph,22pph,28pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Laser Channels | 28CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm),Min.:400x300(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Manual,semi-automatic |
| Net Weight | 800KGS |
| Max.Plate Size | 280-1550mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Power Supply | 220V |
| Laser Channels | 256CH |
|---|---|
| Output Speed | 48pph |
| Max.Plate Size | 1163X940(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Semi-automatic ,manual |
| Net Weight | 900KGS |
| Laser Channels | 32CH,48CH,64CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph,22pph,28pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Type | CTP Autoloader |
|---|---|
| Plate Feeding Speed | ≤ 75 Plates/hour |
| Plate Size | Max. 1,163x940mm, Min. 400x300mm |
| Plate Loading Quantity | 100pcs |
| Interface | RS 485 |
| Gauge | 0.15-0.4mm |
|---|---|
| Color | Blue |
| Running Length | 100000-200000 Impressions |
| Exposure Energy | 110 Mj/cm2-130mj/cm2 |
| Type | Thermal Plate, Workable With UV Ink |
| Machine Type | Cartoning Machine |
|---|---|
| Max. Production Speed | 200 Pcs/min |
| Warranty | 1 Year Including All Parts |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Blank Width | 100mm-630mm |
| Type | Digital Label Die Cutting Machine |
|---|---|
| Cutting Speed | Max. 9m Per Minute(depend On Label Shape And Size) |
| Slitting Precision | 0.1mm |
| Cutting Media Width | 40-350mm |
| Max. Label Width | 330mm |