| Laser Channel | 64 |
|---|---|
| Output Speed | 10PPH |
| Max.Plate Size | 1680X1350(mm) |
| Resolution | 2400dpi Or 1200dpi Optional |
| Plate Loading And Unloading | Automatic |
| Type | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Max. Sheet(WxL) | 540*760mm |
| Min. Sheet(WxL) | 210*270mm |
| Machine Speed | Max. 30m/min |
| Paper Thickness | 157~400g/m2 |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Machine Speed(plates/hour) | 45/55 |
| Plate Sensitivity | 800 X 660mm, 2400dpi |
| Plate Size | Max. 800mm X 660mm, Min. 300mm X 300mm |
| Resolution | Standard: 2400 Dpi Or 1200 Dpi |
| Machine Speed(plates/hour) | 45/55 |
|---|---|
| Plate Sensitivity | 800 X 660mm, 2400dpi |
| Plate Size | Max. 800mm X 660mm, Min. 300mm X 300mm |
| Resolution | Standard: 2400 Dpi Or 1200 Dpi |
| Plate Loading | Standard: Single Cassette Autoloader With Manual Plate Insert Function |
| Machine Speed(plates/hour) | 45/55 |
|---|---|
| Plate Sensitivity | 800 X 660mm, 2400dpi |
| Plate Size | Max. 800mm X 660mm, Min. 300mm X 300mm |
| Resolution | Standard: 2400 Dpi Or 1200 Dpi |
| Plate Loading | Standard: Single Cassette Autoloader With Manual Plate Insert Function |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Machine Speed(plates/hour) | 45/55 |
| Plate Sensitivity | 800 X 660mm, 2400dpi |
| Plate Size | Max. 800mm X 660mm, Min. 300mm X 300mm |
| Resolution | Standard: 2400 Dpi Or 1200 Dpi |
| Plate Color | Blue |
|---|---|
| Thickness | 0.15,0.20,0.25,0.30,0.40mm |
| Plate Type | Double Layer Solvent Resistance Thermal CTP Plate |
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Application | UV Ink Commercial Or Newspaper Printing |
| Plate Color | Black |
|---|---|
| Thickness | 1.14/1.7/2.84/3.94mm |
| Plate Type | Solvent Digital Flexo Plate |
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Application | Flexo Printing |
| Resolution | 2400dpi |
|---|---|
| Plate Sizes | Max. 800x660mm, Min. 400x300mm |
| Imaging System | 48-Channel; 32-Channel; 24-Channel |
| Throughput(plates/hour) | 28; 22; 16, 800x690mm, 2400dpi |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Machine Type | CTP Machine |
|---|---|
| Plate Sizes | Max. 800mm X 660mm, Min. 400mm X 300mm |
| Resolution | 2400dpi |
| Imaging System | 48-Channel; 32-Channel; 24-Channel |
| Throughput(Plates/Hour) | 28; 22; 16, 800mm X 690mm, 2400dpi |