| Condition | New |
|---|---|
| Image Laser Diodes | 64,48,32CH |
| Output Speed | 28 Plates Per Hour |
| Max.Plate Size | 1163*940mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.40mm |
| Output Speed | 4.3m2/h |
|---|---|
| Max.Breadth | 47"×60"/1200mm×1524mm |
| Laser Channels | 32CH |
| Plate Thickness | 0.9-3.94(mm) |
| Resolution | 4000dpi , Optional:3000dpi Or 2400dpi |
| Machine | Imagesetter |
|---|---|
| Model | DX2800 |
| Resolution | 1500dpi-4000dpi |
| Laser Head | Semiconducter Lasers |
| Max Format | 940*660 |
| Imaging System | 830nm Thermal |
|---|---|
| Output Speed | 16PPH |
| Max.Plate Size | 1470X1180(mm) |
| Resolution | 2400dpi Or 1200dpi Optional |
| Laser Channel | 64CH |
| Laser Channels | 28CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm),Min.:400x300(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Manual,semi-automatic |
| Net Weight | 800KGS |
| Laser Channels | 32CH,48CH,64CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph,22pph,28pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Resolutions | 2400dpi |
|---|---|
| Plate Sizes | Max. 1163mm X 940mm, Min. 400mm X 300mm |
| Imaging System | 64CH; 48CH; 32CH |
| Throughput (Plates/Hour) | 28; 22; 16, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Product Name | Large Format Thermal Plate Making Machine |
|---|---|
| Output Speed | 16 Pph/25 Pph; 1470mm X 1180mm / 2400dpi |
| Imaging System | 64 Channel; 256 Channel |
| Resolution | 2400dpi |
| Plate Size | Max.1680 X 1350mm Min. 650mm X 550mm |
| Product Name | 8UP Prepress Thermal CTP Plate Making Machine For Offset Printing |
|---|---|
| Exposing Mothod | External Drum |
| Media Type | Positive 830nm Thermal CTP Plate |
| Imaging System | 32/48-64 Channel |
| Throughput | 16/22/28pph; 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Product Name | Computer To Plate Making Machine |
|---|---|
| Exposing Mothod | External Drum |
| Plate Sizes | Max.1163mm X 940mm Min.400mm X 300mm |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Resolution | 2400dpi |