| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Classification | External Drum |
| Light Source | Semiconductor Laser |
| Resolution | 2400dpi |
| Trademark | EcooGraphix |
| Laser Diode | 64 |
|---|---|
| Wavelength | 810 Nm |
| Machine Type | Thermal CTP |
| Speed | 28 Pph |
| Packaging Details | Wooden case |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Classification | External Drum |
| Light Source | Semiconductor Laser |
| Resolution | 2400dpi |
| Trademark | EcooGraohix |
| Laser Channels | 32CH,48CH,64CH,128CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph,22pph,28pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Laser Channels | 32CH,48CH,64CH,128CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph,22pph,28pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Exposing System | Optical Fiber |
|---|---|
| Output Speed | 22PPH |
| Max.Plate Size | 1680X1350(mm) |
| Resolution | 2400dpi Or 2540dpi Optional |
| Plate Loading And Unloading | Automatic |
| Laser Channels | 32CH,48CH,64CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph,22pph,28pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Machine Type | CTCP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 64CH; 48CH; 32CH |
| Throughout (Plates/Hour) | 28; 22; 16 |
| Resolutions | 2400dpi |
| Plate Size | Max. 1163mm X 940mm, Min. 400mm X 300mm |
| Machine Type | CTCP Machine |
|---|---|
| Plate Sizes | Max. 1163mm X 940mm, Min. 400mm X 300mm |
| Imaging System | 64CH; 4CH; 32CH |
| Throughout (Plates/Hour) | 28; 22; 16, Discrete 405nm Laser Diode |
| Resolutions | 2400dpi |
| Machine Type | CTCP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 128-channel, Discrete 400-410nm Laser Diode |
| Throughput | 45PPH, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Plate Sizes | Max. 1163mm X 940mm, Min. 300mm X 400mm |
| Media Type | Positive UV-CTP Plate, High-sensitive PS Plate |