| Name | Printing Rubber Blanket |
|---|---|
| Thickness | 1.97/1.70±0.02mm |
| Construction | 3 Ply |
| Color | Blue/Green |
| Packing | 25m/roll |
| Classification | Offset Printng Ink |
|---|---|
| Printing Speed | 15000rph-18000rph |
| Packing | 1kg Or 2.5 Kg Per Vacuum Canned |
| Shelf Life | 3 Years (from The Production Date); Product Against Light And Water |
| Outlook Description | Colored Paste, Rather Than A Fluid |
| Classification | Offset Printng Ink |
|---|---|
| Type | Water Based Ink |
| Printing Speed | 12000rph-15000rph |
| Packing | 1/2.5kg /vacuum Tin, 12/6tins /carton |
| Shelf Life | 3 Years (from The Production Date); Product Against Light And Water |
| Ink Type | Offset Web Printing Ink |
|---|---|
| Printing Speed | 20000-40000 Rph |
| Package | 15 Kg/drum, 200 Kg Per Drum |
| Shelf Life | 3 Years |
| Application | Newspaper, Book, Magazine, Textbook Printing |
| Type | Water Based Ink |
|---|---|
| Printing Speed | 9000rph-11000rph |
| Packing | 1kg/2.5kg Per Tin, 12tins/6 Tins Per Carton |
| Shelf Life | 3 Years (from The Production Date); Product Against Light And Water |
| Appearance | Colored Paste |
| Product Name | CTP Plate Processor |
|---|---|
| Plate Sizes | 280-860 Mm; 280-1100 Mm; 280-1200 Mm; 280-1500 Mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/74/78L |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Product Name | CTP Plate Processor |
|---|---|
| Plate Sizes | 280-860 Mm; 280-1100 Mm; 280-1200 Mm; 280-1500 Mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/74/78L |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Type | CTP Plate Processor |
|---|---|
| Page Size(mm) | 280-860; 280-1100; 280-1200; 290-1500 |
| Processing Speed | Speed Adjustable(10 To 60 Seconds) 400-1000 Mm/minutes |
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Developing Capacity | 46L; 58L; 70L; 78L |
| Thickness | 1.97/1.70 +- 0.02nm |
|---|---|
| Roughness | 0.9-1.1μm |
| Hardness | 76-80 Shore A |
| Compressible Layer | Microspheres |
| Elongation | ≤ 1.2% |
| Printing Speed | 10000 Rph |
|---|---|
| Thickness | 1.97/1.70±0.02mm |
| Layer | 3 Ply Or 4 Ply |
| Hardness | 76-80 |
| Elongation | ≤1.2% |