| Features | Environment Friendly Anti-skinning Performance |
|---|---|
| Product Name | Resin Ink For Offset Printing Machine |
| Application | Printing Packaging, Advertisement, Label, High-quality Brochures |
| Printing Speed | 10000rph-13000rph |
| Printing Type | Offset Printing |
| Name | Printing Rubber Blanket |
|---|---|
| Thickness | 1.97/1.70±0.02mm |
| Construction | 3/4 Ply |
| Color | Blue/Green |
| Packing | 25meters/roll |
| Name | Printing Rubber Blanket |
|---|---|
| Thickness | 1.97/1.70±0.02mm |
| Construction | 3/4 Ply |
| Color | Blue/Green |
| Packing | 25meters/roll |
| Name | Printing Rubber Blanket |
|---|---|
| Thickness | 1.97/1.70±0.02mm |
| Construction | 3/4 Ply |
| Color | Blue/Green |
| Packing | 25meters/roll |
| Name | Printing Rubber Blanket |
|---|---|
| Thickness | 1.97/1.70±0.02mm |
| Construction | 3/4 Ply |
| Color | Blue |
| Packing | 25meters/roll |
| Name | Printing Rubber Blanket |
|---|---|
| Thickness | 1.97/1.70±0.02mm |
| Construction | 3/4 Ply |
| Color | Blue/Green |
| Packing | 25meters/roll |
| Roughness | 0.7 - 1.0μm |
|---|---|
| Elongation | ≤ 0.9% |
| Tensile Strength | ≥ 90 |
| Thickness | 1.97/1.70±0.02mm |
| Suitable Printing Segment | Publishing, Plastic, Metal And Packaging Printing |
| Name | Offset Rubber Blanket |
|---|---|
| Thickness | 1.97/1.70±0.02mm |
| Construction | 3 Ply,4ply |
| Color | Blue/Green/pink |
| Packing | 25m/roll |
| Product Name | Rubber Blanket |
|---|---|
| Construction | 3 Plies |
| Thickness | 1.97/1.70±0.02 Mm |
| Compressible Layer | Microspheres |
| Compressibility | 10-20 |
| Type | Air Blanket |
|---|---|
| Structure | Close Cell Compressible Layer |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Delivery Time | 30 days |
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |