| Classification | Foil Stamping Die Cutting Machine |
|---|---|
| Maximum Speed(S/H) | 7500 |
| Stock Range | Cardboard 90-2000g/sqm (E, B Flute) |
| Maximum Sheet(mm) | 1060x740 |
| Minimum Sheet Size(mm) | 400x360 |
| Machine Size | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Die Cutting Speed | 7000s/h |
| Max. Die Cutting Size(mm) | 790x570 |
| Max. Sheet Size(mm) | 800x580 |
| Min. Gripper Margin(mm) | 8 |
| Classification | Foil Stamping Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 790X560 |
| Min. Sheet Size(mm) | 310X210 |
| Max. Die Cutting Size(mm) | 760X520 |
| Max. Stamping Size(mm) | 760X525 |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Bottom Paper | A.B.C.D.E Flute |
| Front Lay Laminating Precision (mm) | ± 1.5 |
| Thickness Of Face Paper(g/sqm) | 150-500 |
| Mechanical Speed (m/min) | 110 |
| Machine Type | Offset Printing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 660 X 480; 740 X 540 |
| Min. Sheet Size(mm) | 273 X 393; 273 X 393 |
| Paper Thickness(mm) | 0.06-0.6 |
| Max. Image Area(mm) | 650 X 468; 730 X 528 |
| Classification | UV Varnishing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size | 620 × 450mm |
| Min. Sheet Size | 260 × 190mm |
| Sheet Weight | 60-350g/sqm |
| Production Speed | 5500sheet/hour |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Laminating Speed | 20-25m/min |
| Roller Diameter | 200/150mm |
| Max. Laminating Width | 720mm |
| Maximum Thickness | 2/7mm(according To Custom Needs) |
| Product Name | Densitometer |
|---|---|
| Screen | 720P HD LCD Touchable Screen |
| Operation System | Android 5.0 |
| Digital Zoom | 2 |
| Image Size | 1280*720 |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Laminating Speed | 20-25m/min |
| Roller Diameter | 200/150mm |
| Max. Laminating Width | 720mm |
| Maximum Thickness | 2/7mm(According To Custom Needs) |
| Classification | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Product Name | Ecoo-1080BQ |
| Max. Sheet Size | 1080 X 780mm |
| Min. Sheet Size | 400 X 330mm |
| Max. Die Cutting Size | 1075 X 770mm |