| Paperboard | 180-650gsm |
|---|---|
| Corrugated | Flute E.N.F |
| Max. Stamping Speed(s/h) | 5000 |
| Application | For Paper Box Packaging Folding And Gluing |
| Printing Materials | Paperboard |
| Paperboard | 180-650gsm |
|---|---|
| Corrugated | Flute E.N.F |
| Max. Stamping Speed(s/h) | 5000 |
| Application | For Paper Box Packaging Folding And Gluing |
| Printing Materials | Paperboard |
| Paperboard | 180-650gsm |
|---|---|
| Corrugated | Flute E.N.F |
| Max. Stamping Speed(s/h) | 5000 |
| Application | Crash-lock Box, Double Side Box, Straight Line Box And 4/6 Corner Box |
| Printing Materials | Paperboard |
| Classification | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Die-cutting Size | 1060 X 746mm |
| Max. Machine Speed | 6500s/h |
| Max. Sheet Size | 1060 X 760mm |
| Min. Sheet Size | 400 X 350mm |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Bottom Paper | A.B.C.D.E Flute |
| Front Lay Laminating Precision (mm) | ± 1.5 |
| Thickness Of Face Paper (G/Sqm) | 150-500 |
| Mechanical Speed (M/Min) | 110 |
| Type | Automatic Foil Stamping Die-cutting Machine |
|---|---|
| Maximum Sheet Size(mm) | 1060 X 740 |
| Minimum Sheet Size(mm) | 400 X 360 |
| Max. Die Cutting Size(mm) | 1040 X 730 |
| Max. Stamping Size(mm) | 1020 X 720 |
| Classification | Die Cutter |
|---|---|
| Max. Sheet Size | 790 X 560mm |
| Min. Sheet Size | 310 X 260mm |
| Inside Chase Size | 780 X 530mm |
| Max. Machine Speed (s/h) | 5500 |
| Classification | Die Cutter |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 1060x760 |
| Min. Sheet Size(mm) | 430x350 |
| Max. Die Cutting Size(mm) | 1060x746 |
| Max. Stamping Size(mm) | 1020x660 |
| Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Die Cutting Size (mm) | 700X500 |
| Max. Stamping Size (mm) | 700X500 |
| Height Of Cutting Rules (mm) | 23.8 |
| Max. Machine Speed (S/H) | 2500 |
| Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| No. Of Clamps | 15 |
| Max. Mechanical Speed | 5000cycles/h |
| Book Block Length (a) | 140-460mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |