| Machine Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| No. Of Clamps | 4 |
| Max. Mechanical Speed | 2000C/H |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (B) | 120-270mm |
| Machine Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| No. Of Clamps | 4 |
| Max. Mechanical Speed | 2000C/H |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (B) | 120-270mm |
| Machine Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| No. Of Clamps | 4 |
| Max. Mechanical Speed | 2000C/H |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (B) | 120-270mm |
| Classification | Laminator |
|---|---|
| Max. Laminating Width | 720mm |
| Maximum Thickness | 2/7mm(according To Custom Needs) |
| Laminating Speed | 20-25m/min |
| Max. Heating Temperature | 160℃ |
| Model | Paper Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Cutting Width(cm/inch) | 115/45.3 |
| Main Motor(kw) | 4 |
| Max. Cutting Length(cm/inch) | 116/45.7 |
| Max. Cutting Height(cm/inch) | 16.5/6.5 |
| Classification | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Maximum Sheet Size(mm) | 1060x740 |
| Minimum Sheet Size(mm) | 400x360 |
| Max. Die Cutting Size(mm) | 1040x730 |
| Height Of Cutting Rules(mm) | 23.8 |
| Type | Foil Stamping Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Die Cutting Size(mm) | 790 X 570 |
| Min. Gripper Margin(mm) | 8 |
| Inside Chase Size(mm) | 940 X 610 |
| Stock Range | Cardboard: 800-2000g/sqm B Flute |
| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Die Cutting Size(mm) | 1075 X 770 |
| Inside Chase Size(mm) | 1100 X 790 |
| Max. Sheet Size(mm) | 1080 X 780 |
| Min. Sheet Size(mm) | 400 X 330 |
| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 1080 X 780 |
| Min. Sheet Size(mm) | 400 X 330 |
| Max. Die Cutting Size(mm) | 1075 X 770 |
| Inside Chase Size(mm) | 1100 X 790 |
| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Machine Speed(s/h) | 7000 |
| Die Cutting Accuracy(mm) | ≤ ±0.1 |
| Max. Sheet Size(mm) | 1080 X 780 |
| Min. Sheet Size(mm) | 400 X 330 |