| Machine Type | Paper Unloader |
|---|---|
| Max. Height Of Ream | 1650 Mm |
| Min. Height Of Ream | 40 Mm |
| Max. Pile Height | 1270 Mm |
| Max. Load Weight | 200(440) Kg|/Ibs |
| Machine Type | Paper Box Making Machine |
|---|---|
| Max. Production Speed | 200 PCS/Min |
| Material | Paper Board 200-600gsm, Corrugated Board Paper With Thickness Not Exceed 1.5mm |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Blank Width | 100mm-630mm |
| Machine Type | Paper Unloader |
|---|---|
| Max. Height Of Ream | 1650 Mm |
| Min. Height Of Ream | 40 Mm |
| Max. Pile Height | 1270 Mm |
| Max. Load Weight | 200(440) Kg|/Ibs |
| Material | Paper Board 200-600GSM |
|---|---|
| Max. Production Speed | 200 PCS/Min |
| Voltage | 380V/50Hz |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Blank Width | 100mm-630mm |
| Machine Type | Box Making Machine |
|---|---|
| Max. Production Speed | 200 PCS/Min |
| Height Of Side Flaps | 15mm-250mm |
| Height Of Flaps+Lid | 50mm-250mm |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Machine Classification | Flatbed Digital Cutter |
|---|---|
| Speed | 0-1200 Mm/s |
| Cutting Size | 1300*1600mm |
| Cutting Thickness | ≤ 50mm(Customize According To Different Materials) |
| Repeat Precision | ≤ 0.01mm |
| Machine Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| No. Of Clamps | 4 |
| Max. Mechanical Speed | 2000C/H |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (B) | 120-270mm |
| Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size (mm) | 1650 X 1200 |
| Min. Sheet Size (mm) | 650 X 520 |
| Max. Die Cutting Size (mm) | 1630 X 1180 |
| Corrugated Paper (mm) | 2 - 9 |
| Machine Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| No. Of Clamps | 4 |
| Max. Mechanical Speed | 2000C/H |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (B) | 120-270mm |
| Classification | Digita Label Printer |
|---|---|
| Print Speed | Up To 9.14 M/Min |
| Printer Type | LED Dry Toner Label Press |
| Ink Type | Dry Toner (C M Y K Four Color) |
| Print Quality | 600X1200dpi |