| Model | ECOO-BL-E |
|---|---|
| Type | Blanket For Web Offset Printing |
| Hardness | 76-81 Shore A |
| Thickness | 1.70mm, 1.96mm |
| Application | Web Offset Printing, High Speed Printing |
| Plate Type | Rubber Blanket For Offset Printing |
|---|---|
| Spectral Sensitivity | Hene Laser And Red Laser Diode (630-670nm) |
| Description | Emulsion Coated On A 0.10 Mm Antistatic Polyester |
| Developer | Agfa Developers |
| Surface | Micro-Ground And Polished |
| Color | Red |
|---|---|
| Gauge | 4 Ply, Or 3 Ply, 1.97mm In Thickness |
| Bar | Customized To Fit Any Printing Machine |
| Size | In Roll Per 60m, Or In Sheet Per Customized |
| Speed Capability | 13000 Rph |
| Color | Red |
|---|---|
| Gauge | 4 Ply, Or 3 Ply, 1.97mm In Thickness |
| Bar | Customized To Fit Any Printing Machine |
| Size | In Roll Per 60m, Or In Sheet Per Customized |
| Speed Capability | 13000 Rph |
| Color | Red |
|---|---|
| Gauge | 4 Ply, Or 3 Ply, 1.97mm In Thickness |
| Bar | Customized To Fit Any Printing Machine |
| Size | In Roll Per 60m, Or In Sheet Per Customized |
| Speed Capability | 13000 Rph |
| Color | Red |
|---|---|
| Gauge | 4 Ply, Or 3 Ply, 1.97mm In Thickness |
| Bar | Customized To Fit Any Printing Machine |
| Size | In Roll Per 60m, Or In Sheet Per Customized |
| Speed Capability | 13000 Rph |
| Color | Red |
|---|---|
| Gauge | 4 Ply, Or 3 Ply, 1.97mm In Thickness |
| Bar | Customized To Fit Any Printing Machine |
| Size | In Roll Per 60m, Or In Sheet Per Customized |
| Speed Capability | 13000 Rph |
| Color | Red |
|---|---|
| Gauge | 4 Ply, Or 3 Ply, 1.97mm In Thickness |
| Bar | Customized To Fit Any Printing Machine |
| Size | In Roll Per 60m, Or In Sheet Per Customized |
| Speed Capability | 13000 Rph |
| Color | Red |
|---|---|
| Gauge | 4 Ply, Or 3 Ply, 1.97mm In Thickness |
| Bar | Customized To Fit Any Printing Machine |
| Size | In Roll Per 60m, Or In Sheet Per Customized |
| Speed Capability | 13000 Rph |
| Color | Red |
|---|---|
| Gauge | 4 Ply, Or 3 Ply, 1.97mm In Thickness |
| Bar | Customized To Fit Any Printing Machine |
| Size | In Roll Per 60m, Or In Sheet Per Customized |
| Speed Capability | 13000 Rph |