| Classification | UV CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 128-channel |
| Throughput(plates/hour) | 1030mm X 800mm, 2400dpi: 45 |
| Plate Size | Max. 1163mm × 940mm, Min. 400mm × 300mm |
| Repeatability | ± 5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Laser Channels | 64CH |
|---|---|
| Output Speed | 28pph |
| Max.Plate Size | 1163X940(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi |
| Laser Channel | 24-Channel |
|---|---|
| Throughput | 16 Plates/Hour |
| Plate Size | Max. 800*660mm, Min. 260*300mm |
| Resolution | 2400dpi |
| Sea Port | Shanghai/ Ningbo |
| Product Name | Automatic Thermal CTP Machine |
|---|---|
| Exposing Method | External Drum |
| Imaging System | 48CH |
| Throughout | 16/22/28 Pph; 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Laser Wavelength | Discrete 830nm Laser Diode |
| Product Name | Online System Thermal CTP |
|---|---|
| Exposing Method | External Drum |
| Imaging System | 32/48/64CH |
| Throughout | 32/48/64 Pph; 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Laser Wavelength | Discrete 830nm Laser Diode |
| Laser Channel | 64 |
|---|---|
| Output Speed | 16PPH |
| Max.Plate Size | 1680X1350(mm) |
| Resolution | 2400dpi |
| Plate Loading And Unloading | Automatic |
| Machine Type | UV-CTP Plate Machine |
|---|---|
| Media Type | Positive UV-CTP Plate, High-sensitive PS Plate |
| Imaging System | 64CH, 48CH, 32CH, Discrete 400-410nm Laser Diode |
| Throughput | 28pph, 22pph, 16pph, 1030mm × 800mm, 2400dpi |
| Repeatability | ± 5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Plate Size | Max. 1680mm X 1350mm; Min. 650mm X 550mm |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm Or 0.27mm To 0.40mm(alternative) |
| Imaging System | 64 Channels, Discrete 830nm Laser Diode |
| Output Speed | 14 Plates/hour, 1630mm X 1325mm / 2400dpi |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Media Type | Positive Thermal CTP Plate |
| Machine Size (WxLxH)mm | 2127 X 1610 X 1058 |
| Imaging System (channel) | 64CH/ 48CH/ 32CH, Discrete 830nm Laser Diode |
| Throughput (plates/hour) | 28pph/ 22pph/ 16pph, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Machine Size (Wxlxh)mm | 2127 X 1610 X 1058 |
|---|---|
| Imaging System (Channel) | 64CH/ 48CH/ 32CH, Discrete 830nm Laser Diode |
| Throughput (Plates/Hour) | 28pph/ 22pph/ 16pph, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Media Type | Positive Thermal CTP Plate |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |