| Classification | CTP Plate Machine |
|---|---|
| Resolution | 2400dpi |
| After-sale Service | 3 Year Warranty |
| Laser Channel | 256-Channel |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Model | Thermal CTP |
|---|---|
| Speed | Max. 28 Piece Per Hour |
| Laser System | 48 Diodes |
| Laser Wavelength | 830 Nm |
| Max. Plate Size | 800mm*660mm |
| Product Name | 8UP Thermal CTP Machine Manual |
|---|---|
| Exposing Mothod | External Drum |
| Plate Sizes | Max.1163mm X 940mm Min.400mm X 300mm |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Resolution | 2400dpi |
| After-sale Service | 3 Year Warranty |
|---|---|
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Purpose | Offset Printing |
| Type | CTP Plate Making Machine |
| Laser Channel | 256-Channel |
| Laser Channel | 64 |
|---|---|
| Output Speed | 10PPH |
| Max.Plate Size | 1680X1350(mm) |
| Resolution | 2400dpi Or 1200dpi Optional |
| Plate Loading And Unloading | Automatic |
| Max.Plate Size | 280-1250mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 58L,70L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Max.Plate Size | 280-1550mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 58L,76L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Laser Channel | 64CH |
|---|---|
| Output Speed | 16PPH |
| Max.Plate Size | 1470X1180(mm) |
| Resolution | 2400dpi Or 1200dpi Optional |
| Plate Loading And Unloading | Automatic Loading And Unloading |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Classification | External Drum |
| Light Source | Semiconductor Laser |
| Resolution | 2400dpi |
| Trademark | EcooGraohix |
| Type | Water-wash &solvent-wash Are Both Workable |
|---|---|
| Format | 400mm, 600mm, 800mm In Width For Option |
| Function | Exposure, Wash-out, Drying And De-tacking |
| Automatic | Yes |
| Plate Thickness | 0.15mm-5.50mm |