| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Bottom Paper | A.B.C.D.E Flute |
| Front Lay Laminating Precision (mm) | ± 1.5 |
| Thickness Of Face Paper (g/sqm) | 150-500 |
| Mechanical Speed (m/min) | 110 |
| Classification | Label Printing Machine |
|---|---|
| Preparing Time | Less Than 28 Seconds |
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/min (30ft/min) |
| Print Technology | 4 Color(CMYK) LED Technology |
| Media Width | Min. 140mm, Max. 330mm |
| Classification | Label Printing Machine |
|---|---|
| Preparing Time | Less Than 28 Seconds |
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/min (30ft/min) |
| Print Technology | 4 Color(CMYK) LED Technology |
| Media Width | Min. 140mm, Max. 330mm |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Speed | 4Pass: 56m/h; 6Pass: 40m/h; 8Pass: 28m/h |
| Repeat Die-cutting Accuracy | ± 0.1mm |
| Max. Roll Diameter | 350mm |
| Max. Media Width | 330mm |
| Machine Type | Digital Lable Printing Machine |
|---|---|
| Max. Media Width | 330mm |
| Max. Roll Diameter | 350mm |
| Print Speed | 4Pass: 56m/h; 6Pass: 40m/h; 8Pass: 28m/h |
| Repeat Die-cutting Accuracy | ± 0.1mm |
| Classification | Offset Printing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 740*1050 |
| Min. Sheet Size(mm) | 360*520 |
| Max. Image Area(mm) | 720*1020 |
| Max. Feeder Pile Height(mm) | 1180 |
| Machine Type | Offset Printing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 740*1050mm |
| Min. Sheet Size(mm) | 360*520mm |
| Machine Speed | 13000sph |
| Paper Thickness | 0.06-0.8mm |
| Classification | Offset Printing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 740*1050 |
| Min. Sheet Size(mm) | 360*520 |
| Max. Image Area(mm) | 720*1020 |
| Max. Feeder Pile Height(mm) | 1180 |
| Classification | Label Printing Machine |
|---|---|
| Max. Printing Speed | 180m/min |
| Max. Web Width | 360mm; 470mm; 670mm |
| Max. Printing Width | 350mm; 450mm; 650mm |
| No. Of Die Cutting Stations | 3; 3; 0 |
| Classification | Flexo Printing Machine |
|---|---|
| Max. Printing Speed | 180m/min |
| Max. Web Width | 360mm; 470mm; 670mm |
| Max. Printing Width | 350mm; 450mm; 650mm |
| For 8 Colors, 3 Die Cutting Stations | Yes; Yes; No Die Cutting Stations |