| Resolution | Up To 1440*360 Dpi |
|---|---|
| Printing Speed | 10m/min - 60m/min |
| Variable Image System | PDF,Optional Barcode System |
| Materials | Coated Paper, PET Film,Washi Tape,art Paper |
| Warranty | One Year |
| Resolution | 360*360 Dpi Up To 1440*360dpi |
|---|---|
| Printing Speed | 10m/min - 60m/min |
| Variable Image System | PDF,Optional Barcode System |
| Substrates | Coated Paper,Washi Tape,PP,PET,transparent Film |
| Warranty | One Year |
| Product Name | Automatic Digital Label Foil Stamping And Varnishing Printing Machine Enhancer |
|---|---|
| Usage | Label Printer |
| Printing Speed | 10m/min - 60m/min(depend On Polymer Layer Thickness) |
| Substrate | Offset, Digital, Plastics, Laminated And Coated Substrates |
| Printing Image Width | 288mm (extendable To 350 Mm) * 10 M (Length) |
| Classification | Digital Label Enhanceing Machine |
|---|---|
| Printing Technology | UV Piezo Dod-inkjet |
| Resolution | 360*360 Dpi, Up To 1440*360 Dpi |
| Printing Image Width | 288mm(extendable To 330 Mm) |
| Polymer | WB-DS-Clear Polymer |
| Resolution | 360*360 Dpi Up To 1440*360dpi |
|---|---|
| Printing Speed | 10m/min - 60m/min |
| Variable Image System | PDF,Optional Barcode System |
| Substrates | Coated Paper,Washi Tape,PP,PET,transparent Film |
| Warranty | One Year |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Unwinding Diameter | 600mm |
| Max. Rewinding Diameter | 600mm |
| Product Name | Roll To Roll Digital Label Foil Stamping And Varnish Printing Machine |
|---|---|
| Roll To Roll Digital Label Foil Stamping And Varnish Printing Machine | Roll To Roll Digital Label Foil Stamping And Varnish Printing Machine |
| Substrates | Offset, Digital, Plastics, Laminated And Etc. |
| Printing Image Width | 288mm (Extendable To 330 Mm) |
| Polymer Layer Thickness | From 10 Up To 250 Microns |
| Machine Type | Offset Printing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 660 X 480; 740 X 540 |
| Min. Sheet Size(mm) | 273 X 393; 273 X 393 |
| Paper Thickness(mm) | 0.06-0.6 |
| Max. Image Area(mm) | 650 X 468; 730 X 528 |
| Description | Roll-to-roll Digital Label Postpress Machine |
|---|---|
| Model | Digisprak |
| Function | Varnishing, Foil Stamping, 3D Shining |
| Printing Format | 330 Mm |
| Application | Offset, Digital, Plastics, Laminated And Coated Substrates |
| Print Width | 288 To 430mm |
|---|---|
| Speed | Up To 50m Per Minute |
| Voltage | 380V/50HZ |
| The Total Power(L800-a) | 60KW |
| Packing | 3700*2200*1920mm(L X W X H) |