| Printing Speed | 60 M/min |
|---|---|
| Printing Color | 1-6 Colors |
| Max. Web Width | 320mm |
| Substrates | Thermal Paper , Film,adhesives |
| Warranty | One Year |
| Classification | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Machine Weight | About 2150kgs; About 3350kgs |
| Max. Printing Width | 310mm |
| Printing Speed | 60 M/min |
|---|---|
| Printing Color | 1-6 Colors |
| Max. Web Width | 450mm |
| Substrates | Offset, Digital, Plastics |
| Warranty | One Year |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Web Width | 320mm |
| Max. Printing Width | 310mm |
| Printing Speed | 60 M/min |
|---|---|
| Printing Color | 1-6 Colors |
| Max. Web Width | 320mm |
| Substrates | Offset, Digital, Plastics |
| Warranty | One Year |
| Product Name | Automatic Digital Foil Staming And Vanish Enhancement Printing Press |
|---|---|
| Resolution | Maximum 1080 X 360 DPI |
| Printing Speed | 6m/min-40m/min(Depending On Thickness Of Polymer/varnish) |
| Substrate | Offset Print, Digital Print, Flexible Material, Lamination & Other Coated Material |
| Printed Image Size | Max Image Size 288mm X 10 Metres |
| Product Name | Automatic Digital Foil Staming And Vanish Enhancement Printing Press |
|---|---|
| Resolution | Maximum 1080 X 360 DPI |
| Printing Speed | 6m/min-40m/min(Depending On Thickness Of Polymer/varnish) |
| Substrate | Offset Print, Digital Print, Flexible Material, Lamination & Other Coated Material |
| Printed Image Size | Max Image Size 288mm X 10 Metres |
| Product Name | Automatic Digital Foil Staming And Vanish Enhancement Printing Press |
|---|---|
| Resolution | Maximum 1080 X 360 DPI |
| Printing Speed | 6m/min-40m/min(Depending On Thickness Of Polymer/varnish) |
| Substrate | Offset Print, Digital Print, Flexible Material, Lamination & Other Coated Material |
| Printed Image Size | Max Image Size 288mm X 10 Metres |
| Product Name | Roll To Roll Digital Label Foil Stamping And Varnish Printing Machine |
|---|---|
| Roll To Roll Digital Label Foil Stamping And Varnish Printing Machine | Roll To Roll Digital Label Foil Stamping And Varnish Printing Machine |
| Substrates | Offset, Digital, Plastics, Laminated And Etc. |
| Printing Image Width | 288mm (Extendable To 330 Mm) |
| Polymer Layer Thickness | From 10 Up To 250 Microns |
| Classification | Fim Laminator |
|---|---|
| Max. Laminating Width (mm) | 1080 |
| Max. Sheet W×L (mm) | 1080×950 |
| Min. Sheet W×L (mm) | 350×350 |
| Laminating Speed (m/min) | 10-60 |